Yüz Şekilleri- Yüzünüzün Şekli Nedir ?

Bir sürü farklı insan var ve hepimiz eşsiziz. Bazen birbirimize benzeriz ve bazen yüz şekli, saç rengi, düşünme, giyim tarzı gibi konularda bizden tamamen farklı insanlara rastlarız. Yüz şeklimiz saçımızı nasıl kestirdiğimizi, nasıl boyadığımızı, nasıl bir saç modeli tercih ettiğimizi, ne tür güneş gözlüğü taktığımızı, belki de giyim tarzımızı belirler.

Bazı websiteleri fotoğraflarınızı yüklediğiniz zaman yüz şeklinizin nasıl olduğunu size söyler. Ayrıca hangi yüz şeklinin sizinkine benzediğiyle ilgili bazı ipuçları vardır. Aynanın karşısında durup yüzünüzün hatlarını rujla çizdikten sonra birinden yüz şeklinizi belirlemek için yardım alabilirsiniz. Bazı dergiler, ünlülerin yüz şekillerini sizinkiyle kıyaslayarak yüz şeklinizi belirlemenize yardımcı olurlar.

Altı tane yüz şekli vardır: Yuvarlak yüz, kare yüz, yumurta biçiminde yüz, elmas biçiminde yüz, kalp şeklinde yüz ve oval yüz. Hangisinin sizinkine benzediğini bulmak için, yüzünüzün bazı kısımlarını ölçmelisiniz. Elmacı kemiklerinizi, yanaklarınızı ve alnınızın genişliğini ölçmeli, ayrıca yüzünüzün en tepesinden en aşağıya kadar olan uzunluğuna bakmalısınız. Bundan sonra ölçüm sonuçlarını yazmalı ve yüz şeklinize karar vermelisiniz.

Yüz şekilleri arasında oval yüzün özelliği, yüz uzunluğunun  1 ­­­­­­1/2 * en olmasıdır. Eğer yüzünüz yuvarlaksa, uzunluk genişliğe eşit olacaktır. Yumurta biçiminde yüzde, yüz uzunluğu genişliğinden daha fazladır ve daha köşeli bir görünümü vardır. Eğer yüzünüz kalp şeklindeyse, yanaklar elmacık kemiklerinden daha dardır ve alın geniştir. Elmas şeklinde yüzde ise, yüzün en geniş kısmı elmacık kemikleridir.

Çin metodolojisine göre, yüz şekillerinin sınıflandırılması oldukça ilginçtir. Onlar yüzleri elementlere göre ayırırlar ve her elementin kendine özgü özellikleri vardır. Onlarda  beş tane element olduğu için, beş çeşit yüz şekli vardır: tahta yüz, su yüz, metal yüz, toprak yüz ve ateş yüz. Ayrıca, yüz şekline göre, Çinliler mesleğe ve geleceğe dair bilgilere de ulaşırlar.

 

This entry was posted in Saç Modelleri, Yüz Şekilleri and tagged , . Bookmark the permalink.

10 Responses to Yüz Şekilleri- Yüzünüzün Şekli Nedir ?

 1. ecemm says:

  benim yüz şeklim yuvarlakk

 2. Merve says:

  Yuzum uzun benım nasıl sac kesımı yapabılırım

 3. zehra şık says:

  benim yüzüm yuvarlak bana kat saç yakışırmı?????????

  • yyonca gül says:

   yakışır aslan başı modeli moda bu aralar ama kısa seversnde öne doğru uzayan küt modelinide tvsiye edrmm şmdiden hyrlı olsun

 4. Simge dmirCi says:

  Yüzümün sekli yuvrLak :( ve ben bunu hiç sevmiorm ne yazıkkii ama cevremDEKi herkez cok sevior bn kendimi bgnmiorm ama erkkLer hp pesmDe :D

 5. çiçek uçar köken says:

  yüzüm küççük ama çenem sivri gözlerim çekik şakak kemiklerimvar saçımı hangi model kestire bilirim

 6. merve kızılay says:

  benimki elmass :)

 7. MERVE DENİZ says:

  uzun yüz sekline bir slleri

 8. evrim dogan says:

  uzun yuz sekli=)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>