Perma Saç Modelleri

Perma esnek ve uzun saçınıza şekil vermenin en iyi yoludur. Kızlar ve kadınlar saç modellerini istediği zaman değiştirebilmek isterler ve sadece farklı saç kesimleri ve saç modelleri denemezler, ayrıca görünüşlerini de değiştirmek isterler. Dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip olanlar saçlarını düzleştirmek isterken, düz saçlı olanlar da saçlarına perma yaptırmak isterler

İki çeşit perma vardır: geçici ve kalıcı. Çoğu kadın geçici permayı tercih eder, çünkü bu perma saçınızı yıkadığınız ya da yağ uyguladığınız zaman kolayca açılır. Kalıcı perma uzun süre kıvırcık ya da dalgalı saç kullanmak isteyenlere yapılır. Ama bir permanın ne kadar süre saçta kalacağı saçın uzamasına bağlıdır. Eğer bir kadının saçı hızlı uzuyorsa, o zaman perma uzun süre kalıcı olmaz. Eğer saçın cinsi kalınsa, perma yine uzun süre dayanmayacaktır.

Geçici permaları elde etmek için kişinin uzun süre sıcak saç kıvırıcıların altında oturmasına gerek yoktur. Kalıcı perma en azından bir saat gerektirir ve eğer saç uzunsa o zaman güzel kıvırcıklar elde etmek saatler sürebilir. Ama ne kadar zaman alırsa alsın, sonuç her zaman harikadır. Saç daha dolgun bir görünüm elde edecektir.

Permaya gitmeden önce kişi tanınmış ve profesyonel bir stiliste danışmalıdır, çünkü her saç cinsi bu modele uygun değildir. Bunun temel nedenlerinden biri, sürecin ekzotermik bir süreç olmasıdır. Perma sürecinde, saça çok ısı verilir. Zayıf saçlara sahip birinin saçları zarar görebilir. Eğer saçın genel sağlığı iyi değilse, perma tavsiye edilmez. Ayrıca boyalı saça da perma uygulanmamalıdır. Sonuç olarak, perma saçlarına volüm vermek isteyen kadınlar tarafından tercih edilir.

 

This entry was posted in Kıvırcık Saç Modelleri and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>