5 Adımda Daha Canlı ve Parlak Saçlar

Boyadıktan sonra saçlar yıpranır ve daha çabuk kırılır. Peki, saç sağlığını ve saçınızın rengini nasıl koruyabilirsiniz?Saçlarınızı korumak için boyalı saçlar için üretilmiş saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Şampuan kullanırken de üzerinde boyalı saçlar yazan şampuanlardan alın. Saçları 5 adımda daha canlı ve parlak hale getirebilirsiniz.

1)     Şampuan kullanmadan önce bu amaçla üretilmiş saç bakım ürünlerinden kullanın. Şampuanın saçınıza vereceği zararı önceden önlemiş olursunuz. İsterseniz ayda bir kez zeytinyağı ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

2)     Şampuan: çok fazla deterjan içeren şampuanlardan uzak durun. Şampuanlar genellikle saçlara zarar verir ama doğru şampuanı seçerek zararı biraz olsun azaltabilirsiniz.

3)     Şampuan sonrası bakım ürünleri de saçınızın canlı kalmasını sağlar. Saç kremleri kullanarak saçınızın taranmasını kolaylaştırabilirsiniz.

4)     Saç maskesi: haftada bir kez saçınıza maske uygularsanız istediğiniz sonuçları alırsınız. Saç maskeleri özellikle boyalı saçlar için önerilir.

5)     Koruyucu serum: koruyucu serum saçınızı dış etkilere karşı korur ve bakımını yapar.

This entry was posted in Saç Bakımı and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>