İnce Telli Saçlara Nasıl Şekil Verilir ?

Saçlarınız ince telli ise şekil vermekte oldukça zorlanıyor olabilirsiniz. İnce telli saçlar hacimsiz bir görüntüye sahiptir ve istenilen şeklin verilmesi güçtür. İnce saça sahip kadınların saçlarına şekil verememelerinden şikâyetçi oldukları bilinen bir gerçektir. Öyleyse bazı püf noktaları sizin için çözüm olabilir.

Saçlara hacim kazandırmak

Saçlarınıza hacim kazandırdığınız ve daha dolgun bir görünüme kavuşturduğunuz an şekil vermek oldukça kolay olacaktır. Bunun için saçlarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulayarak saçlardaki suyu almanız gerekmektedir. Daha sonra fön kullanarak arkadan öne doğru bir açı ile kurutulması ters yöne doğru saçın daha kabarık durmasını sağlar ve saç hacim kazanır.

Saç modelleri

Uzun saçlara sahipseniz her gece saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızı atkuyruğu modeli yapmanız uyandığınızda saç köklerinizde ekstra bir hacim oluşmasına katkıda bulunabilir. Aynı şekilde topuz saç modeli dalgalı bir görünüm için yeni yıkanmış saçlara uygulanmalıdır. Ekstra hacim için iyice kurutulması önerilmektedir.

Saç kesimi önemlidir

İnce ve düz saçların çok katlı kesilmesi oldukça yanlış bir işlemdir. Düşünülenin aksine ince ve düz saçlar çok katlı kesildiğinde olduğundan daha az sönük bir görüntüye bürünebilir. Sadece saç uçlarına kat uygulamak, düz kesim yerine oval kesim tercih etmek saçlarınıza hareket getirebilir.

This entry was posted in Gelin Saç Modelleri, Saç Şekillendirme Yöntemleri and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to İnce Telli Saçlara Nasıl Şekil Verilir ?

  1. dilara says:

    bence çok güzel tavsiyeler benim saçım hiç şekil girmiyor denedim çok canlı gözüküyor şimdi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>