Bigudi Nasıl Sarılır?

Bigudilerle saçlarınızı istediğiniz şekilde kıvırcık ya da dalgalı yapabilirsiniz. Bigudilerin kullanımı kolaydır ve saçınıza diğer elektrikli aletler gibi zarar vermez. Bigudilerin kullanımı çok basittir. Çok fazla uğraşmadan ve zorlanmadan saçınıza sarabilirsiniz. Bigudiler her kadının vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle düz saçı olanlar saçlarını dalgalı hale getirmek için bigudiden yardım alırlar. İsterseniz kıvırcık isterseniz hafif dalgalı saçlara bigudi sayesinde sahip olabilirsiniz.

Bigudilerin yararları

 • Bigudiler saça zarar vermez.
 • Isıtılması gerekmediği için diğer elektrikli aletler gibi saçın yanmasına ve yıpranmasına yol açmaz.
 • Bigudiler sayesinde değişik modeller yapabilirsiniz. Ne kadar kıvırcık olmasını isterseniz bigudileri saçınızda o kadar tutun.
 • Kullanımı rahattır ve parmaklarınıza ya da tırnaklarınıza zarar vermez.
 • Çok hafif oldukları için her yere yanınızda götürebilirsiniz.
 • Fiyatları da oldukça uygundur.

Adımlar

Saçınızı tarayın

Saçınızı bir kez tarayın. Pürüzsüz olana kadar tarama işlemini sürdürün. Saçınızın nemli olmasına özen gösterin.

Saçınızı bölmelere ayırın

Saçınızı bölmelere ayırın. İnce dalgalar istiyorsanız ince bölmelere kalın dalgalar istiyorsanız daha kalın bölmelere ayırın. Daha kalın bölmeler saçın daha hacimli görünmesini sağlar.

Bigudileri sarmaya başlayın

Saçları ayırma işlemi bittikten sonra saçın en alt kısmından başlayarak bigudileri sarın. Bigudileri sarmaya saçların uç kısmından başlayın. Bu işlemi saçın geriye kalan kısımları için de uygulayın.

Bigudileri hemen çıkarmayın

Bigudilerin saçınızda yaklaşık yarım saat durmasına özen gösterin. Daha sıkı ve sağlam dalgalar istiyorsanız gece yatmadan önce bu işlemi uygulayın ve bigudileri sabah açın. Böylece birkaç gün saçlarınız bozulmadan kullanabilirsiniz.

Bigudileri çıkarma işlemi

Bigudileri yine saçın en alt kısmından başlayarak yavaşça açın. Tüm bigudileri çıkardıktan sonra saçınızı hemen taramayın. Saç şekillendirici ya da sprey sıkarak uzun süre saçınızın dalgalarını koruyabilirsiniz.

This entry was posted in Kıvırcık Saç Modelleri, Saç Şekillendirme Yöntemleri and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Bigudi Nasıl Sarılır?

 1. ceren says:

  HİÇ YARDIMCI OLMADINIZ GENEDE THANKS YOU BAY

 2. zeynep kara says:

  merhaba:) saçlarımı yeni kestirdim ve kullanmakta zorlanıyorum.bu zamana kadar hep uzun kullandım ve şu an kısa.omuzlarımda 2cm kadar aşağıda bi boya sahip.saçlarımı yakmadan şekil vermek istiyorum bigudi yardımıyla bunu yapabilir miyim ve piyasada bir sürü bigudi var hangisini alacağımı bilemiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz????

 3. gerçektençok yardımcı oldunuz saolun sitenizi gururla tavsiye edicem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>