Saçlarımı Nasıl Kıvırcık Yapabilirim?

Özellikle düz saçları olan kadınların çoğu saçlarını kıvırcık yapmak için saatlerini harcar. Kıvırcık saçları olan kadınlar ise saçlarının kabarmasından şikâyet eder ve bunu engellemek için çeşitli önlemler alır. Kadınların çoğu perma yaptırarak kalıcı olarak kıvırcık saçlara sahip olur. Bazıları ise sadece birkaç gün kalıcı dalgalar ister. Saçları kıvırcık yapmanın birçok yolu vardır. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek de istediğiniz dalgalı ya da kıvırcık saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç maşası

Saç maşaları kadınların en çok kullandığı aletlerden biridir. Saç maşası kullanarak mükemmel saçlara sahip olabilirsiniz. Saç maşası hızlı ve kolay biçimde saçların kıvırcık olmasını sağlar ama saçlara zarar verebildiği için diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Bez parçaları

Evde annenizin kullanmadığı bezler varsa eşit şekilde uzun şeritler halinde keserek saçlarınıza sarabilirsiniz. Bigudilerle uyumanız bazen zor olabilir. Bu yöntem sayesinde de istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

Bigudiler

Gece yatmadan önce nemli saçlarınıza bigudileri sarın ve sabah uyandığınızda tek tek çıkarın. Eğer fazla kıvırcık gelirse ellerinizi kullanarak hafif dalgalar haline getirin.

Doğal yolları deneyin

Saçlarınızın katsız kesimse yani her tutamı aynı uzunluktaysa gece yatmadan önce saçlarınızı tutamlara ayırın ve burarak bir toka yardımıyla tutturun. Sabah açtığınızda su dalgası gibi olduğunu göreceksiniz.

Bu saydığımız yöntemleri uygulayarak doğal dalgalar yaratabilirsiniz. Saç köpükleri ve spreyler kullanarak saçlarınızın uzun süre dalgalı kalmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza zarar vermeden doğal dalgalara sahip olmak istiyorsanız saç maşası gibi ürünleri kullanmamayı tercih edin.

This entry was posted in Kıvırcık Saç Modelleri and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

12 Responses to Saçlarımı Nasıl Kıvırcık Yapabilirim?

 1. Selim Akyol says:

  Saçlarım normalde kıvırcık ama kestirdim ve yeniden uzamaya başaldı ve saçlarım eskisi gibi çok kıvırcık değil saçlarımı eski haline nasıl getirebilrim yardımcı olabilirmisniz.

 2. maşa says:

  arkadaşlar öncelikle saçlarım düz ve bende diğerleri gibi saçlarımı kalıcı kıvırcık yapmak istiyorum yada masa herneyse öncelikle spreyler cok ucuz 1 tl bilemedin 2 spreyimizi aldıktan sonra bide maşa gerekecek ama öyle 50 100 200 tllik olması sart değil mesela benim 15 tl çokta güzel yapıyo hatta 3 gün bozulmuyo önce saçlarınızı kalınlığınagöre ayırın sonra tek tek masa yapın yaptıgınız hermasayı spreyleyin ama çok az sonra kafanırı hafif öne eğin ne parmaklarınızı buklelerin arasından geçirin (düğün havası vermemek ve doğal gözükmesi için saçlarınızı bi gün boyunca biraz dikkat ederek kullanın hatta acık bırakmanız gerekecek ve geçe yatarken yarın kalıcı olması için cok hafif bir şekilde örün ama cok hafif sabah kalktığınızda saçlarınız bozukmayacak formunu koruyacaktır ama arada hafif bir şekilde sıpreyleyipb parmaklarınızla ovuştrmayı unutmayınnnn!! çüünkü saçların düğüne gider gibi kalıplaşmış olmamısı için böyle daha doğal ve hatta kalıçı olması için yapıyoruz bunu cünkü karıştırmaasak saçlar ağırlaşacak ve hemen bozulacaktır uygulayın hiç pişman olmayacaksınızzz.

 3. Merve Alabas says:

  Kızlar benim saçlarım kalın telli ve düz . 65 liraya bir maşa aldım korumalı olanlardan . Ama 3 4 saate saçlarım hemen söndü . geçen aylarda bir markette indirime girmiş bir ürün vardı 10 liraya onu aldım . Ve harika yapıyor gerçekten . Tüm gün boyunca hiç bozulmuyor öncesi ve sonrası hiç bir ürün kullanmıyorum . Hatta 3. gün bile hafif dalgalı oluyor . Saçıma banyoda ise Nemlendirici şampuan Dove ısıyla şekillendirilern saçlar diye bir bakım kremi var . Saçınızın kırılmasını yanmasını falan önlüyor hem de daha uzun süre kalmasını sağlıyor . Sadece bunları kullanıyorum öneririm. :) Maşanın markası Sensino . belki benim saçımın yapısına bağlıdır bilmiyorum .

 4. esin çoban says:

  arkadaşlar ben 8. sınıfa gidiyom yarın kefle mezuniyet resmi çekinicez bu modellerden hangisi daha görünüşlü olur lütfen yardımcı olun arkadaşlar en çok hangisi daha kıvırcık oluyorsa deneyenler bu gün yorum yapın=D>

 5. esin çoban says:

  biz 8 e gidiyoz kefle mezuziyet resmi çekinicez hangisi daha güzel ve gösterişli olur lütfen bişeyler söyleyin resim de yarın sabah çekinicez yarına kadar kalıcı olması lazım .=D>

 6. anonim says:

  çooooooooooooooooook teşekür ederimsaçlarım çok güzel ve tatlı oldu:):)

 7. kubra says:

  bana kısa modeller lazım

 8. rabia says:

  çok tesekkür arkadasler. Sizin sayenizde saçlarım lüle oldu. Vallah çok güzel oldu saçlarım çok tesekkür ederim cemile gümüs çok tenkyu.

 9. umut says:

  saffff o öle olmuyo hayallerde yüzme

 10. cemile gümüs says:

  ilk önce yikandiktan sonra islak saclarinizi sepet örgüsü örünüz.Ve bir gün Bekletiniz.:D actiginizda sakin taramayiniz üzerine sac siprayi sepiniz. :D güle güle kulalaniniz :D

 11. seren akyol says:

  kkkkkakkkkkkk k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>