İnce Saçlar İçin Uzun Saç Modelleri

İnce ve uzun saçlara sahip kadınların saçlarına şekil vermesinin zor olabileceği düşünülmektedir. İnce saçlar iyi bir bakıma sahip değilse kolayca kırılabilir. Bu kırılmalar saçların kolay şekil alabilmesini güçleştirmektedir. Aynı zamanda uzun olan ince saçlar için bazı önerilerimiz bulunmaktadır.Saçınıza hacim verin

İnce ve uzun saçlar için saça hacim vermek oldukça önemli bir işlemdir. Saçlarınızın hacimsiz görünmesi ince saç yapınızdan kaynaklanmaktadır. Dolayısı ile dolgun ve gösterişli saç modellerini kolaylıkla uygulamanız oldukça güçtür. İstediğiniz saç modelini uygulayabilmek için öncelikle saçlarınıza hacim vermelisiniz. Böylelikle saçlarınız daha dolgun ve gösterişli görünecektir.

Saçlarınızı yıkarken hacim kazandırıcı özelliğe sahip olan şampuanları tercih etmelisiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra henüz ıslak iken hacim verici köpük yardımı ile saç tellerinize uygulamalısınız. Bu aşamadan sonra saçlarınızı kurutmak için saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz. Tüm işlemler sonrasında saçlarınıza hacim kazandırmış olacaksınız. Özellikle resmi davetler için saçlarınızın hacimli görünmesi önem taşımaktadır.

Saçınız düzse dalgalı kullanmayı deneyin

Bazı kadınlar saçlarının düz olmasından sıkılabilirler. Genel olarak bakıldığında kadınların çok sık saç modeli değiştirdiğini görebiliriz. Durum böyle olduğunda farklı saç modelleri ve yeni teknikler ortaya çıkmıştır. Saçlarınızın düz olması sürekli olarak saçlarınızı düz model ile kullanacağınız anlamına gelmemelidir. Düz saçlar için yapılabilecek en temel modellerden biri de dalgalı modellerdir. Düz saçlara daha kolay uygulanabilen dalgalı saç modelleri sizin için uygun olabilir.

Dağınık topuz ya da atkuyruğu yapın

Saçlarınızın uzun oluşu sizi kaygılandırmamalıdır. Çünkü uzun saçlar için birbirinden harika saç modelleri bulunmaktadır. Kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu saç modelleri için üstelik kuaföre gitmenize dahi gerek yok. Evde ya da işte kolaylıkla uygulayabileceğiniz dağınık topuz ve atkuyruğu modellerinden bahsetmekteyiz. Dağınık topuz rahat ve aynı zamanda modern görünmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olmalıdır. Atkuyruğu modelini daha çok günlük yaşamınızda ve saçlarınız ile uğraşacak vaktiniz olmadığında tercih edebilirsiniz.

This entry was posted in Saç Modelleri, Uzun Saç Modelleri and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>