Uzun Saçlara Uygun Modeller

Uzun saçlar iyi bakıldığında ve şekil verildiğinde muhteşem görünür. Uzun saçlara şekil vermenin birçok yolu vardır. Saç tipine de bağlı olarak uzun saçlarla birçok saç modeli yapabilirsiniz. Okula gidiyorsanız ve saçlarınız uzunsa güzel bir atkuyruğu yapabilirsiniz ya da bazı önemli günlerde ya da resmi yerlerde topuz yaparak uzun saçların avantajını kullanabilirsiniz.

Uzun saçlarla mücadele etmek bazen zor olabilir. Bu yüzden, saçınıza bir parti ya da bunun gibi bir olay için şekil vermek istiyorsanız saçınızı partiden bir gün önce yıkayın. Çok temiz saçın şekil alması daha zordur. Bu yüzden saçınızı bir gün öncesinden yıkayın ve nemlendirin. Tel tokalar, taç tokalar ve diğer saç aksesuarları saçlarınızı şekillendirirken size yardımcı olacaktır. Saçlarınıza şekil verdikten sonra da sprey sıkarak uzun süre kalıcı olmasını sağlayın.

Öneri 1

Saçınıza hızlı ve kolay bir biçimde şekil vermek istiyorsanız bu önerileri deneyin. Bu model için öncelikle saçlarınızın düz olması gerekli. Eğer saçınız dalgalıysa öneri 5’i okuyun. Saçınızı arkaya doğru tarayın ve bir toka yardımıyla hafif dağınık topuz yapar gibi toplayın. Yanlardan birkaç tutam çıkarın ve işte dışarı çıkmaya hazırsınız.

Öneri 2

Çok uzun saçlarınız varsa bu öneriyi dikkate alın. Saçınızı iyice tarayın ve ortadan ayırın. Balıksırtı örmeye başlayın ve daha sonra fazla göze çarpmayan bir tokayla uç kısmını çözülmemesi için tutturun. Aksesuar olarak da küpe takın.

Öneri 3

Okula giderken kullanabileceğiniz bir model arıyorsanız bu öneriyi iyi dinleyin. Saçlarınızı bir tokayla toplayın ama çok sıkı olmamasına dikkat edin. Biraz dağınık kalmasına özen gösterin. Perçemlerinizi de düzleştirerek şirin bir kız havası yaratın.

Öneri 4

Uzun saçlar için en ideal modellerden biri yarım toplanan saçlardır. Saçınıza öncelikle biraz şekil verin. İsterseniz düz isterseniz dalgalı olarak kullanın. Saçlarınızın yanlarından bir tutam alarak arkada tel toka yardımıyla tutturun. Perçemlerinize de şekil vererek modeli tamamlayın.

Öneri 5

Bu öneri kıvırcık saçlar içindir. Yine de, düz saçı olan kişiler saçlarınızı kıvırcık yapmak için maşa kullanırlar ve bu şekilde kıvırcık saçlara sahip olurlar. Saçlarınızı biraz dağınık kalacak şekilde toplayın ve yanlardan birkaç tutam çıkarın ve görünümü tamamlayın.

This entry was posted in Saç Modelleri, Uzun Saç Modelleri and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>